SLOVENSKÍ PEKÁRI NAJLEPŠÍ VO FUTBALE

22.06.2009, 23:34, Miroslav Almasi

Slovenskí pekári dosiahli vynikajúci úspech, keď vyhrali prestížný medzinárodný turnaj organizovaný poľskými pekármi, ktorý sa konal 20. -21. júna 2009 v poľskom Nowom Saczi. Slovensko na tomto podujatí zastupovali pekári cechov východného a západného Slovenska. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, počasie futbalu neprialo, no napriek tomu sa našim chlapcom podaril husársky kúsok. Vo finále podali vynikajúci výkon a favorizovaným Poliakom uchmatli víťazný pohár v penaltovom rozstrele. Bravo chlapci.

 

 

Horný rad zľava :
(1) Maroš Balint, (2) Bohuslav Slavkovský, (3) Ján Paciga, (4) Erik Kasperkevič, (5) Dominik Slavkovský, (6) Lukáš Kulich, (7) Maroš Nemergut,

Dolný rad zľava :
(1) Erik Streňo, (2) František Bartek, (3) Patrik Kasperkevič, (4) Miroslav Vožný, (5) Peter Bartek


O samotnom turnaji hovorí Bohuslav Slavkovský (pekáreň Postap s.r.o., Ondavské Matiašovce).

 

Bohuš, priblížte nám koľko družstiev sa zúčastnilo turnaja ?
Na turnaji sa zúčastnilo 9 družstiev, pričom sme boli rozdelení do dvoch skupín a zo skupiny postupovali prvý dvaja. V prvej skupine sme boli my, Nowy Sacz, Waršava, Krakow, Piskowice. Druhú skupinu tvorili Cestochowa, Radoma, Maďari a družstvo žien.

 

Aká bola vaša cesta do finále ?
Naše družstvo postupovalo zo skupiny z prvého miesta. V semifinále sme sa stretli s družstvom Radomy, s ktorou sme remizovali 5:5 a vyhrali sme na pokutové kopy. Vo finále sme sa stretli s profesionálnym družstvom Cestochowej. Bol to veľmi vyrovnaný zápas o čom hovorí aj výsledok 0:0 v riadnom hracom čase. Nasledovalo predĺženie, ktoré sa taktiež skončilo nerozhodne 1:1. Všetko rozhodli až pokutové kopy, kde sme zvíťazili a stali sa tak víťazmi celého turnaja.

 


             

 

 

 

 
« Späť


Diskusia: "SLOVENSKÍ PEKÁRI NAJLEPŠÍ VO FUTBALE"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre