Cech sa prezentoval na Európskych ľudových remeslách v Kežmarku v dňoch 6-8. júla 2007

13.07.2007, 10:40, Miroslav Almasi

Počas uplynulého víkendu  mesto Kežmarok organizovalo  podujatie pod názvom Trh Európskych ľudových remesiel  2007, na ktorom nechýbal ani Cech pekárov a cukrárov východného Slovenska  zastúpený Stredným odborným učilišťom Kežmarok, Zeelandia Slovensko, pekárňou Kristián s.r.o., Stará Ľubovňa, cukrárňou Marianna, Stará Ľubovňa, pekárňou Postap s.r.o. , Ondav.Matiašovce a pekárňou Paciga, Sp. Nová Ves, ktorí na tomto podujatí predvádzali pekárske a cukrárske remeslo.


Zachovávanie tradícií a tradičných ľudových remesiel je hlavným zámerom organizátorov podujatia Európske ľudové remeslo (EĽRO), ktoré prebiehalo od piatku do nedele v Kežmarku v uzatvorenom areáli na Hradnom a Hlavnom námestí.

Počas troch festivalových dní sa v Kežmarku vo viac ako 90 stánkoch predstavilo približne 200 remeselníkov a takmer 60 žiakov a študentov rôznych umeleckých škôl.V Kežmarku remeselníci predvádzali približne 45 druhov remesiel. Okrem tradičných spracovateľov dreva, železa, hliny, ľanu či skla návštevníci videli aj ozajstný salaš, kde bačovia dojili ovce a vyrábali syr a žinčicu.

Podmienkou účasti pre remeselníkov je práve skutočnosť, že svoje výrobky nielen predávajú, ale ich aj pred zrakmi návštevníkov zhotovujú.
Cech sa počas týchto troch dní prezentoval pečením rôznych výrobkov zo skupiny jemných, cereálnych a viaczrných pečív a svojou ponukou zaujal množstvo účastníkov podujatia.

Festival Európske ľudové remeslo si každoročne pripomína niektorý z cechov, ktoré kedysi v Kežmarku existovali. Tohtoročný festival bol venovaný tkáčskemu cechu.
Na záver by som sa chcel v mene vedenia cechu poďakovať :
1. firme AXA spol. s r.o., Žilina, ktorá zapožičala na podujatie pekárske strojno-technologické vybavenie, za čo jej patrí naše srdečné poďakovanie a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu,
2. firme ZEELANDIA Slovensko, ktorá prijala pozvanie na prezentačné pečenie a prispela tak svojou účasťou a veľmi chutnými a kvalitnými výrobkami k celkovej pozitívnej prezentácii pekárskeho remesla,
3.  pánovi Šebestovi z pekárne B-MAX Ľubica, ktorý sa organizačne spolupodieľal na cechovej prezentácii
4. a v neposlednom rade všetkým zamestnancom zúčastnených firiem.

Ďalšie fotografie z EĽRO 2007 nájdete v sekcii Fotogaléria / EĽRO 2007 alebo kliknutím tu. 
« Späť


Diskusia: "Cech sa prezentoval na Európskych ľudových remeslách v Kežmarku v dňoch 6-8. júla 2007"
Dátum: Meno: Komentár:
11.10.2007, 20:03 EĹRO 2007
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre